Sharksi zaustavili seriju Karoline

Hokej 23. stu 20219:41 > 11:02
(AP Photo/Mark J. Terrill)

San Jose Sharksi zaustavili su najbolju ekipu dosadašnjeg dijela NHL prvenstva. U Kaliforniji na svom ledu pobijedili su Carolinu 2:1 poslije produžetka.

Hurricanesi, koji su bili u seriji od četiri pobjede, poveli su u drugoj minuti druge trećine golom DeAngela. Ipak na startu posljednje dionice Labanc donosi izjednačenje Sharskima. Do kraja regularnog dijela utakmice više nije bilo golova.

Utakmicu je odlučio Rus Aleksandar Barabanov. U igri četiri na četiri pogodio je poslije minute i 37 sekundi produžetka za pobjedu San Josea.

Prekinut je i još jedan pojedinačni niz. Poslije 16 utakmica na kojima je upisao bod (gol ili asistenciju), Troy Terry, napadača Anaheima, nije popunio statističku kategoriju u porazu svoje momčadi od Nahsvillea 3:2.

Predatori su na svom ledu poveli preko iskusnog Johansena sredinom prve trećine. Utakmicu je u remi vratio Rakell početkom druge dionice, ali je novu prednost Nashvilleu donio Granlund golom sa igračem više.

Treća trećina je počela izjednačenjem Ducksa preko Drysdalea poslije solo akcije. Ipak drugim golom u ovoj sezoni, pobjedu Nashvilleu donosi Rus Jakov Trenin.

U ostalim utakmicama Pittsburgh je na gostovanju bio bolji od Winnipega 3:1. Colorado je na svom ledu srušio Ottawu 7:5, dok su Columbus Jacketsi u Buffalu bili bolji od domaćih Sabresa 7:4. St. Louis je rutinski svladao Vegas 5:2, iako su gosti poslije samo sedam minuta vodili 2:0.