Hokej 3. svi 202310:13 0 komentara
Sport Klub

Hokejaši Florida Panthersa slavili su 4:2 u Torontu protiv domaćih Maple Leafsa, a Seattle Kraken je 5:4 u produžetku pobijedio Starse u Dallasu u prvim utakmicama drugog kruga NHL doigravanja.

Momčadi koje su u sedmim utakmicama prvog kruga izbacile najbolji klub iz osnovnog dijela sezone (Boston Bruins) i branitelja prošlogodišnjeg naslova (Colorado Avalanche), nastavile su pobjednički niz.

Panthersi su u Torontu poveli 2:0 golovima Nicka Cousinsa (10) i Sama Bennetta (28).Toronto se vratio do 2:2, a strijelci su bili Matthew Knies (29) i Michael Bunting (35). No, Carter Verhaeghe (38) i Brandon Montour (53) su donijeli pobjedu momčadi s Floride.

U Dallasu 60 minuta nije bilo dovoljno da bismo saznali pobjednika prvog okršaja domaćih Starsa i Seattle Krakena. Povratnik u domaću momčad Joe Pavelski (3, 13), koji nije igrao od početka doigravanja, kad je zaradio potres mozga, dvaput je dovodio Dallas u vodstvo u prvoj trećini, ali su se Jaden Schwartz (12), Justin Schultz (15), Oliver Bjorkstrand (15) i Jordan Eberle (16) pobrinuli da gosti kraj prvog dijela utakmice dočekaju s dva gola prednosti (4:2).

Nakon neefikasne druge trećine, nevjerojatno raspoloženi Joe Pavelski (50, 54) je s nova dva gola vratio Dallas u igru za pobjedu. No, u 13. minuti produžetka, nakon što je Kraken bio bez gola gotovo 57 minuta, mrežu domaće momčadi zatresao je Yanni Gourde i tako donio Seattleu pobjedu.

Druge utakmice u Torontu i Dallasu na rasporedu su u noći s četvrtka na petak po srednjoeuropskom vremenu.