Važna pobjeda mladih hokejaša, pala je Nizozemska

Hokej 25. ožu 201823:07 > 23:14
Privatna arhiva

Mlada hrvatska hokejaška reprezentacija došla je i do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu Divizije 2 koje se ovih dana održava u Zagrebu.

U uvjerljivom nastupu pobijeđeni su Nizozemci, konačan rezultat bio je 3:0! Pogotke su postizali Vragolović (18.), Selitaj (47.), oba u situaciji s igračem više. Konačan rezultat postavio je Paulović u 59. minuti utakmice.

Mladi oklopnici posebno su dominantni bili u posljednjoj trećini, u kojoj su ukupno uputili 15 udaraca prema vratima Nizozemske, čak devet više od suparnika.

U ostalim susretima Kina je svladala Island (5:0), dok je Srbija doživjela i drugi poraz. Nakon kaznenih udaraca slavila je Španjolska rezultatom 3:2, iako je do 51. minute vodio suparnik (2:1).

Sljedeće utakmice na rasporedu su u utorak, a tada Hrvatska igra protiv – čini se – najlošije momčadi Skupine B naše divizije, Islanda, također u 20 sati u Ledenoj dvorani Doma sportova.