Automoto 30. lip 202318:24 0 komentara

Max Verstappen bio je najbrži u kvalifikacijama za VN Austrije na Red Bull Ringu nakon što je u završnici pobijedio Charlesa Leclerca u Ferrariju za manje od pola desetinke dok je Sergio Perez triput gubio krug zbog granica staze i završio na 15. mjestu.

Verstappen je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja s vremenom 1:04.503, dvije desetinke ispred Leclerca i četiri ispred Sainza dok je Norris bio četvrti ispred Hamiltona kao bržega vozača Mercedesa, donosi MAXF1.net.

U drugom krugu Verstappen je popravio svoje vrijeme na 1:04.391, a Leclerc je bio samo 0.048 sekundi sporiji za Ferrari na drugom mjestu.

Sainz je završio treći najbrži u drugom Ferrariju pobijedivši sjajnoga Norrisa u temeljito nadograđenom McLarenu MCL60 na četvrtom mjestu ispred Hamiltona kao bržega vozača Mercedesa.

Stroll je drugi puta ove sezone pobijedio Alonsa u kvalifikacijama na šestom mjestu, 0.017 sekundi ispred momčadskoga kolege.

Hulkenberg je još jednom imao sjajne kvalifikacije i drugi puta zaredom nakon Kanade se plasirao u Q3 gdje je završio na osmom mjestu.

Gasly je plasirao svoj Alpine u Q3 gdje je završio deveti najbrži iako mu je obrisan najbolji Q2 krug, a Albon je ponovno briljirao za Williams na 10. mjestu.

Russell nije uspio pratiti ritam momčadskoga kolege Hamiltona te je nakon nekoliko obrisanih krugova završio tek na 11. mjestu.

Oconu je također obrisan posljednji Q2 krug zbog preširokoga prolaska 10. zavoja pa je završio na 12. mjestu ispred Piastrija u McLarenu i Bottasa u Alfa Romeu.

Perez je bio najveća žrtva drugoga dijela kvalifikacija jer su mu obrisana čak tri vremena zbog preširokoga prolaska 9. ili 10. zavoja zbog čega će startati tek 15.

Tsunoda je bio najbrži od vozača koji su ispali u Q1 na 16. mjestu za AlphaTauri koja je jedina momčad s dva vozača koja su zapela u prvom dijelu kvalifikacija.

Zhou se žalio na loš pripremni krug za svoj posljednji kvalifikacijski krug pa je završio na 17. mjestu i šesti puta ove sezone izgubio kvalifikacijski duel od Bottasa.

Sargeant nije uspio ponoviti Albonov uspjeh i plasirati svoj Williams u Q2 budući da je završio na 18. mjestu ispred Magnussena u Haasu i de Vriesa u AlphaTauriju.