Brady je opet počeo loše, no Bill ima tajni recept!

NFL 4. velj 20194:52 > 5:09
Kevin C. Cox/Getty Images

Half time show je problem kojeg Belichick zna riješiti. No, Brady je noćas zapao u probleme puno prije tog jedinstvenog zabavnog programa u svijetu sporta.

Zauvijek će se pamtiti zima koja je zadesila Sjedinjene Države, a posljedice rijetko viđenog vala hladnoće kao da su se odrazile i na napadačke sposobnosti u 53. Super Bowlu.

Nikada u jednom NFL finalu nije postignuto tako malo pogodaka kao noćas, samo 16, od čega je deset viđeno u posljednjih sedam minuta.

No, unatoč vrlo “hladnom” početku, pravog razloga za paniku nije bilo, posebno promatrajući ono što se događalo na terenu, a tamo je u prvom poluvremenu u svim statističkim segmentima dominirala momčad Patriotsa:

sportklub

Unatoč tome, prvih 15 minuta završilo je bez ijednog osvojenog poena, a pazite sad ovo – od 11 ukupnih nastupa u SB-u, bila to deveta (!?) utakmica u kojoj New England nije napravio gotovo ništa tijekom prve dionice igre. I deveta od devet u eri Belichick-Brady!

Naime, u toliko nastupa na Super Bowlu (računajući noćašnji), Patsi su ukupno zabilježili tek 3 tričava poena?! Pazite, to je 135 vražjih minuta tijekom kojih nisu napravili niti jedan touch down, ništa, tek jedan jedini field goal!

Da zanimljivost bude izraženija, u tom razdoblju osvojili su svih šest ‘Lombardija’ – pobijedivši u 6, a izgubivši u samo 3 finalne utakmice, što je poput malog čuda u kontekstu podatka kojeg smo upravo iznijeli, zar ne, a možete ga i sami pronaći na donjem snimku zaslona:

sportklub

U tom pravcu krenuli su i noćas i to čvrsto, rastegavši bizarnu seriju do granica shvatljivosti. Neosporni GOAT ove igre Tom Brady utakmicu je započeo presjecanjem u prvom driveu, a tijekom drugog su Patriotsi potrošili čak dva time-outa. Ta momčad, inače, rijetko kada koristi opciju predaha prije posljednjih sekundi poluvremena, a kamoli da to napravi dvaput u ranoj fazi.

Nešto nije štimalo, a nelagoda je zavladala eterom kada je kicker Gostkowski krajem prve četvtine zaokružio priču promašajem field-goala s 48 jardi. Do tog trenutka u sezoni bio je na učinku 27/28 za pokušaje unutar granice 50 jardi…

Uskoro je uslijedio i sack na Bradyu, prije kojeg ovaj fantastičan igrač nije napravio osnovno – osigurao loptu u rukama, tako da je sve zamalo završilo gubitkom posjeda i totalnom katastrofom…

No, Bill Belichick imao aduta u rukavuhalf time show! To što se događa u pauzi između dvaju poluvremena za svakog Super Bowla postoji samo u ovom sportu, a predah između dvaju dijelova najveće utakmice toliko je dug da mora ostaviti određenog traga na igračima. Ovaj je trajao 30 minuta.

Svojevremeno je i najveći NFL trener u povijesti govorio vrlo jasno i koncizno govorio o toj problematici:

“Nije riječ samo o običnom započinjanju drugog poluvremena. Ne, to je kao da započinjete potpuno novu utakmicu”, objasnio je tada ovaj trener hrvatskih korijena.

I ne samo to, još 2012. Belichick je kao novost u pripreme za Super Bowl utakmicu uveo specifičnu metodu adaptacije za ono što dolazi sa zabavom u poluvremenu.

Prekinuo je tada vježbanje svojih igrača i potjerao ih na 30 minuta u svlačionicu kako bi im se tijela bolje pripremila za ono što slijedi koji dan kasnije.

Nažalost po Patse, bilo je to jedno od rijetkih finala u B-B eri koje su izgubili, tada su uspješniji bili Giantsi koji su sjajno iskoristili već poslovičnu hladnoću Bradya i ekipe u prvih 15 minuta – taj dio igre osvojili su sa 9-0 i time dobili, pokazalo se, presudan vjetar u leđa.

Do naslova je momčad iz New Yorka tada vodio Eli Manning, a utakmica je završena rezultatom 21-17.