NFL Ludilo u Pittsburghu, uspješan jubilej Belichicka

NFL 3. pro 20181:50 > 1:51
Justin Berl/Getty Images

Kansas City i New England ostvarili su pobjede u utakmicama 12. vikenda NFL-a i zajedno s Houstonom zadržali prve tri pozicije u AFC-u. Fenomenalna utakmica viđena je u Pittsburghu gdje su gostovali LA Chargersi.

Adam Glanzman/Getty Images

Chiefsi su teže od očekivanog došli do pobjede na gostovanju Oaklandu (40:33). Vodeći sastav AFC-a je pred posljednju četvrtinu imao sigurnu prednost (33:16), ali su se Raidersi približili na 33:30.

Ipak, Conley je touchdownom nešto manje od dvije minute pre kraja osigurao desetu pobjedu Kansasu za ostanak na prvoj poziciji u AFC-u s pobjedom više od Houstona i New Englanda.

Patriotsi su u u jednom od derbija nadvisili Minnesotu 24:10 i na najljepši način svom treneru Billu Belichicku čestitali 250. pobjedu na klupi franšize iz Massachussetsa, koju je predvodio do 15 divizijskih naslova u 18 sezona koliko je u klubu.

Tom Brady, QB Patsa, imao je 24 dodavanja iz 32 pokušaja te 311 istrčanih jardi, touchdown i presjecanje, dok je na drugoj strani Cousins kompletirao 32/44 dodavanja za 201 jard, 1 TD uz dva presjecanja.

U Pittsburghu su Steelersi predvođeni Rothlisbergerom dominirali u prvom poluvremenu i na odmor otišli sa 16 poena prednosti (23:7), međutim, u nastavku utakmice sve se promijenilo.

Gosti iz Los Angelesa su treći dio igre dobili sa 8:0, a touchdownom Jacksona i poveli sa 30:23 nešto više od osam minuta prije kraja.

Šokirani Pittsburgh je nekako uspio odradi pravi napad koji je završen polaganjem Samuelsa, a dodatni poen doveo je do poravnanja – 30:30.

Chargersi su imali posljednji napad, a doslovno u posljednjoj sekundi novak kicker Badgley je iz trećeg pokušaja field-goalom s 29 jardi donio važnu pobjedu gostima.

QB Chargersa Rivers imao je 26 uspješnih iz 36 pokušaja za 299 jardi i dva TD-a, dok je Big Ben kompletirao 29 dodavanja iz 45 pokušaja za 281 jard i dva polaganja uz jedno presjecanje.