Hokej 5. ožu 202210:59 > 11:02 0 komentara
AP Photo/Chris Seward via Guliver

Još jedna uzbudljiva noć u NHL-u je iza nas. U utakmicama koje ste mogli pratiti na Sport Klubu u derbiju divizije Metropolitan Carolina je poslije produžetka svladala Pittsburgh, dok je Las Vegas slavio kod Anaheima.

Fenomenalnu utakmicu odigrali su Carolina i Pittsburgh. Derbi najboljih momčadi divizije Metropolitan odigran je u playoff stilu. Utakmica je imala sve što bi itko poželio od hokejaškog klasika.

Od prve minute igralo se borbeno s obje strane. Penguinsi su bili bolji u prvoj trećini i vodili 2:0 poslije golova Guentzela i Crosbyja iz krasnih asistencija i kombinacija. U drugoj trećini Hurricanesi kreću bolje, opsjedaju gol gostiju i smanjuju preko Staala, koji sredinom treće trećine i poravnava rezultat. U četvrtoj minuti produžetka za pobjedu Hurricanesa zabio je Svečnjikov.

Carolina vodi na Istoku s 81 bodom, tri više od Tampe te četiri više od Floride i Pittsburgha.

Las Vegas je, pak, kod Anaheima pobijedio 5:4 (1:1, 4:2, 0:1). Početkom druge trećine bilo je 2:2, a onda su Knightsi trima golovima u šest minuta otišli na 5:2 (Roy dva gola, Amadio jedan). Ducksi su preko Zegrasa i Terryja stigli na samo gol zaostatka, no na tome su i ostali.

Na Zapadu je Las Vegas šesti u poretku sa 66 bodova, a Ducksi su deseti sa 61.