Sjajni Hirscher uvjerljivo do sedmog Kristalnog globusa

Tom Pennington/Getty Images

Austrijski skijaš Marcel Hirscher juvjerljivom je pobjedom u Kranjskoj Gori utrku prije kraja sezone peti put u karijeri osvojio slalomski globus, ali i ukupan trijumf u Svjetskom kupu, čak sedmu godinu zaredom.

Poslije subotnjeg slavlja u veleslalomu, kada je osigurao peti mali Kristalni globus u toj disciplini, 29-godišnji Austrijanac je bio sjajan i dan kasnije  u Sloveniji.

Hirscher je dominaciju potvrdio uvjerljivim trijumfom ispred glavnog konkurenta Norvežanina Henrika Kristofersona koji je zaostao čak 1.22 sekunde.

Treće mjesto u Kranjskoj Gori osvojio je Švicarac Ramon Zenhausern koji je za pobjednikom kasnio sekundi i 61 stotinku.

Bez druge vožnje ostala su sva trojica hrvatskih predstavnika Matej Vidović, Elias Kolega i Istok Rodeš.

Hirscher je osvojio Mali kristalni globus u slalomu peti put u posljednjih šest sezona, a u sezoni 2015/2016. najbolji slalomaš bio je Kristofersen. Četiri slalomska globusa u svojoj kolekciji ima i Talijan Alberto Tomba, a rekorder je Šveđanin Ingemar Stenmark sa osam titula.