Legendarni Britanac izgubio prvu utrku nakon osam godina

Vodeni sportovi 1. kol 20229:26 > 9:44 0 komentara
REUTERS/Stefan Wermuth via Guliver

Adam Peaty poražen je u plivačkoj utrci na 100 metara prsno prvi put nakon osam godina.

Dogodilo se to na Igrama Commonwealtha koje su u tijeku, a Peaty je završio tek na četvrtom mjestu. Doduše, Britanac ima prilično dobro opravdanje za prvi poraz od 2014. godine kada je zapravo i započeo karijeru. Naime, vratio se nakon ozljede stopala te nije bio u svom najboljem izdanju, završio je tek na četvrtom mjestu.

Pobjednik utrke njegov je sunarodnjak James Wilby koji je završio ispred Australca Zaca Stubllety-Cooka i još jednog Britanaca Sama Williamsona.

Peaty je inače samo jedan od pet britanskih plivača i plivačica koji su osvajali zlato na svim većim natjecanjima, Olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima te Igrama Commonwealtha. U društvu su još Rebecca Adlington, David Wilkie, James Guy i Duncan Scott.