Grci zaustavili Hrvatsku u četvrtfinalu EP-a

VSS/Slobodan Sandić

Vaterpolisti Hrvatske do 19 godina nisu se plasirali u polufinale Europskog prvenstva koje se održava u Podgorici nakon što su izgubili od Grčke...

Hrvati su izgubili tijesan meč od Grčke 8:7 (1:0, 3:3, 0:2, 4:2) u kojemu su dominirale čvrste obrane. Uoči posljednje četvrtine Hrvati su vodili 5:4, a mogli su i uvjerljivije jer su u trećoj dionici propustili realizirati peterac. Grčka je u zadnjoj četvrtini preokrenula i pobjedu potvrdila golom Lykoudisa pola minute prije kraja dvoboja.

Golove su za Hrvatsku postigli Hrvoje Zvono (dva) te Roberto RadićNoa BurburanToni BušićNikola Ljepava Ivuša Burđelez po jedan.

Grčka će u polufinalu igrati s boljim iz dvoboja Crne Gore i Španjolske, a Hrvatska ide u razigravanje od petog do osmog mjesta.