Vekić slavila 2:0, a servis je gubila pet puta

WTA 28. velj 20191:41 > 1:45
Chris Hyde/Getty Images

Bio je to meč u kojem su tenisačice čak 12 puta gubile servis, u kojem je Donna spasila tri set lopte, te nakon sat i 50 minuta igre prošla u četvrtfinale.

Donna Vekić izborila je četvtfinale WTA turnira u Acapulcu nakon što je sa 6:4, 7:5 pobijedila Amerikanku Christine McHale.

Bio je to meč u kojem su tenisačice čak 12 puta gubile svoj servis, od čega pet puta u prvih pet gemova meča. Tad je Donna uspjela napokon dobiti svoj servis, na što je odgovorila Amerikanka s dva gema u nizu. Nakon toga Vekić je nanizala dva gema za 6:4 u prvom setu.

U drugom setu prva tri gema nisu ponudila nikakvu priliku za break, a onda je u četvrtom Donna izgubila svoj servis. I u sljedeća dva gema tenisačice nisu uspjevale zadržati svoj servis, pa je McHale povela 5:2.

Imala je Amerikanka u devetom gemu dvije, a u desetom jednu set loptu, no nije ih iskoristila. Vekić je nanizala pet gemova za konačnih 6:4, 7:5 nakon sat i 50 minuta igre.

Bio je drugi meč Donne i McHale i prva pobjeda naše tenisačice. U četvrtfinalu Vekić čeka pobjednicu dvoboja između Johanne Konte i Varvare Flink.