ATP Montreal: Del Potro izbacio Isnera

Getty images/Michael Steele

Argentinski tenisač Juan Martin Del Potro svladao je Amerikanca Johna Isnera 2: 0 u setovima, i plasirao se u drugo kolo Mastersa u Montrealu. U drugu rundu plasirali su se i Francuzi Richard Gasquet i Adrian Mannarino.

Del Potro je 14. nositelja u Montrealu svladao za sat i 51 minutu igre po setovima 7:5, 7:5. To je bio prvi poraz za osvajača nedavnog turnira u Atlanti, poslije osam mečeva.

Iako konačan rezultat to ne govori, dvoboj dvojice tenisača je bio izuzetno uzbudljiv i neizvjestan, a viđena su samo dva breaka.Delpotro je u ključnim trenucima oba seta igrao sjajno došao do pobjede.

On u drugom kolu čeka boljeg iz dvoboja između Rusa Denisa Šapovalova i Brazilca Dutra Da Silve.

Pobjedu na startu natjecanja u Kanadi ostvario je Richard Gasquet, koji je poslije tri sata igre bio bolji od domaćeg tenisača Braydena Schnura po setovima 7:6 (5), 5:7, 6:1. Francuz je znatno teže došao do pobjede protiv 197. igrača svijeta, nego što se očekivalo.

Ipak, poslije dva neizvjesna seta Schnur je u potpunosti pao u odlučujućem, što je Gasquet iskoristio, uvjerljivo riješio set, i slavio. Njemu će protivnik u drugom kolu biti Nijemac Aleksandar Zverev.

Za razliku od Gasqueta, drugi Francuz Adrian Mannarino je znatno lakše prošao u iduću fazu. On je za sat i 21 minutu igre slavio protiv Rusa Danila Medvedeva po setovima 6:3, 6:1, i zakazao dvoboj protiv Kanađanina Miloša Raonića.