Kakav meč: U petom setu 13 brejkova u 18 gemova

ATP 5. srp 202117:48 > 17:48 0 komentara
REUTERS/Peter Nicholls

Ruski tenisač Karen Hačanov izborio je plasman u četvrtfinale Wimbledona nakon što je u susretu osmine finala nakon skoro četiri sata igre pobijedio Amerikanca Sebastiana Kordu s 3:6, 6:4, 6:3, 5:7, 10:8.

Njihov susret je obilježio nevjerojatan peti set u kojem je zabilježeno čak 13 brejkova od ukupno 18 odigranih gemova.

Ruski tenisač je šest puta izgubio svoj servis, a njegov suparnik sedam puta. Zanimljivo u prva četiri seta tenisači su ukupno šest puta gubili svoj servis, a u odlučujućem setu čak 13 puta.

Hačanov je ulaskom u četvrtfinale izjednačio svoj najbolji Grand Slam rezultat ostvaren prije dvije godine na Roland Garrosu.

Za ulazak u polufinale borit će se protiv Kanađanina Denis Šapovalova koji je pobijedio Španjolca Roberta Bautistu sa 6:1, 6:3, 7:5.