Ćorić propustio Struffa nakon četiri sata borbe

Roland Garros 1. lip 201916:30 > 16:31
Clive Brunskill/Getty Images

Hrvatski tenis u Parizu ostao je na dvije sjajne djevojke nakon što je poražen posljednji muški predstavnik, Borna Ćorić izgubio je nakon četiri sata i 22 minute velike borbe protiv Jana-Lennarda Struffa.

Adam Pretty/Getty Images

Ćorić je najlošije odigrao u drugom setu, no usprkos kratkoročnoj krizi, došao je do vodstva od 2-1 u setovima. Četvrta dionica otišla je u tie-break gdje je dominirao njemački tenisač.

Borna je u dva navrata tražio pomoć fizioterapeuta, pojavili su se problemi s grčevima, no nastavio je igru i usred velike borbe došao do ključnog breaka prednosti u petom gemu posljednjeg seta. Međutim, već idući servis gem odigrao je ispod razine, Struff je s četiri munjevita poena došao do povratka. Ćorić je ipak uspio nekako izboriti još jedan break, ovaj je bio još važniji jer mu je kod 7:6 omogućio servis za pobjedu. No, hrvatski tenisač ponovno nije iskoristio priliku.

Konačno, Struff je zaradio meč loptu u dvadesetom gemu petog seta i odmah istu iskoristio nakon nešto lošijeg voleja hrvatskog igrača, Nijemac prolazi u osminu finala uz slavlje 4:6, 6:1, 4:6, 7:6, 11:9. Nevjerojatno zvuči podatak kako je Struff prvi put u karijeri na jednom Grand Slam turniru pobijedio top 20 igrača, do sada je izgubio svih devet mečeva.

U osmini finala čeka ga Novak Đoković koji je lakoćom u tri seta prošao Salvatorea Carusa.