Roland Garros 3. lip 201814:44 > 14:45
Getty Images/Matthew Stockman

Njemački tenisač Aleksandar Zverev prvi put u karijeri igrat će četvrtfinalu jednog Grand Slama, na pariškoj zemlji u četvrtom kolu pobijedio je i Karena Khachanova.

Matthew Stockman /Allsport/Getty Images

Treći meč zaredom mladi Nijemac dobio je u pet setova kako bi ostvario najveći uspjeh u karijeri na ovoj razini turnira. Sada je Zverev slavio sa 4:6, 7:6 (4), 2:6, 6:3, 6:3.

LeBron odbija izgubiti u petim, šestim i sedmim utakmicama, do kraja testira svoje tjelesne mogućnosti, a sličan recept u tenisu primjenjuje ‘Zed’ Zverev.

Prošle godine je trenutno treći tenisač svijeta je ispao u prvom kolu, a najbolji rezultat u Parizu prethodno mu je bilo treće kolo, kao i na ostalim GS-ovima.

Bila je to borba mladih nada tenisa u kojoj je Khachanov propustio veliku šansu. Konkretniji je bio Rus u prvom setu, sigurnije je udarao, pa je brzo nadoknadio break zaostatka. U neizvjesnoj završnici mirniji je bio 38. tenisač svijeta pa je poveo.

Drugi set donio je ujednačenu borbu. Bez straha i zadrške igrali su i jedan i drugi kada su ubacivali lopticu u igru. Ipak, Zverev je pred kraj preuzeo inicijativu pa je u 10. gemu imao i tri set lopte na svoj servis. Propustio je sve, Rus je napravio break, ali u trinaestoj igri bio je nervozniji i Saša je izjednačio.

Odlično je regirao Rus. Kao da ga je naljutio izgubljeni set pa je u sljedećem odigrao izrazito agresivno. S dva breaka sigurno je došao do vodstva od 2:1.

Ipak, u nastavku je do izražaja došlo samopouzdanje Nijemca. Vjerovao je Zverev da može do još jednog preokreta. Dobro je servirao, napadao je i tijekom izmjena pa je identičnim rezultatom dobio sljedeća dva seta.

Zanimljivo, bio je to treći uzastopni meč koji je drugi favorit turnira dobio nakon zaostatka od 2:1 u setovima.

U borbi za polufinale sastaće se s Dominicom Thiemom, koji je dominantno prošao pored Nishikorija rezultatom 6:2, 6:0, 5:7, 6:4.

Jasno je da je zemlja omiljena podloga mladog Austrijanca, koji je na RG prethodne dvije godine stizao do polufinala.

No, perfekcija koju je pokazao u prva dva seta protiv Nishikorija bila je zastrašujuća. U svim segmentima igre bio je bolji austrijski tenisač. Bolje i brže se kretao, udarci su mu bili dublji i opasniji pa je za manje od sat vremena vodio s 2:0.

Ipak, u nastavku se razigrao Japanac. Počeo je hvatati neke teže lopte, pustio je ruku, bio je ravnopravan protivnik, a u 12. gemu trećeg seta Nishikori je prebacio pritisak na Thiema i slomio ga za dobiven set.

Međutim, bilo je evidentno da japanski tenisač ima problema s ručnim zglobom pa Thiem riješio posao u četvrtoj dionici igre.

Zanimljivo, prije ovog meča Thiem nije uhvatio ni seta u mečevima protiv Nishikorija.

Sada sjajnom Dominatoru slijedu Zverev, sastali su se nedavno u finalu Madrida kada je bolji bio Nijemac. U međusobnim duelima prednost je na strani Austrijanca koji je slavio četiri puta u šest mečeva.