Roland Garros: Đoković u četvrtfinalu

Roland Garros 4. lip 201717:58 > 20:54
Julian Finney/Getty Images

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa nakon što je svladao Alberta Ramos-Vinolasa sa 7:6, 6:1, 6:3.

Branitelj naslova u Parizu dugo je lomio otpor opasnog Španjolca, ali je na kraju ipak bez većih poteškoća prošao među osam najboljih. Deleko najviše problema Novak je imao u prvom setu kada je dva puta lovio prednost breaka, a u nastavku je podigao razinu igre i ostvario rutinsku pobjedu protiv vrlo neugodnog protivnika.

Idući Novakov suparnik bit će Dominik Thiem koji je lako svladao Horacija Zeballosa.

Španjolac je nadahnuto otvorio dvoboj i već u prvom gemu je napravio break koji je lako potvrdio. Uslijedio je gem koji je trajao 15-ak minuta. Ramos-Vinolas je imao još dvije break lopte, ali Novak je ostao u prvom setu. Odmah je Đoković vratio break, ali je bilo vidljivo da još nije ušao u ritam. Ramos-Vinolas je to iskoristio za novi break, ali je ponovno u osmom gemu ispustio prednost. Prvi set odlučen je u tie-breaku. Novak je ispustio 4:0, ali je potom na 5:5 napavio ključni mini-break za 1-0 u setovima.

Drugi set protekao je kao nekoliko gemova prvog. Đoković je ušao u ritam i brzo je poveo s 4:0, da bi set okončao još jednim breakom – 6:1.

Bilo je poslije dva seta jasno da se Španjolac ne može vratiti, ali je Novak morao dobiti još jedan set. Imao je srpski tenisač kontrolu iako je ispustio prednost ranog breaka, ponovno je došao do prednosti i mirno riješio meč u svoju korist.