AO: Kraj za dvostruku pobjednicu, favoriti na rubu

(Photo by Scott Barbour/Getty Images)

Viktorija Azarenka najveća je visokoprofilna 'žrtva' drugog dana Australian Opena.

Bjeloruskinja je dva puta osvajala Australiju, no treći put se sigurno neće dogoditi ove godine. Viktorija Azarenka doputovala je u Melbourne s velikim ambicijama, napokon u potpunosti zdrava i fizički spremna za sve napore koje nudi australsko ljeto. Međutim, nakon što je povela set i break njena igra se raspala, a borbena Laura Siegmund iskoristila je ponuđeno za najveću pobjedu karijere s konačnim rezultatom 6:7, 6:4, 6:2.

Ajla Tomljanović vodila je veliku bitku s Johannom Kontom, no nakon što je izjednačila dobivanjem drugog seta, bivša hrvatska igračica, a danas pod zastavom Australije, nije imala dovoljno hrabrosti i koncentracije kako bi svladala Britanku rođenu Down Under. Konačan rezultat 7:6, 2:6, 7:6.

Povezano

Velikih iznenađenja u ženskom ždrijebu nije bilo, osim ako ćemo izdvojiti poraz domaće nade Darje Gavrilove protiv talentirane Slovenke Tamare Zidanšek (7:5, 6:3). Serena Williams vratila se u Melbourne demoliranjem Tatjane Marije (6:0, 6:2), povratnica na glavni Tour poslije velikih problema s ozljedama, Švicarka Timea Bacsinszky razbila je Darju Kasatkinu (6:3, 6:0) koja je u Australiju stigla potpuno izvan forme. Pobjede su zabilježile Genie Bouchard, Anastasija Sevastova, Karolina Pliškova, Elise Mertens, Garbine Muguruza te talentirana Kanađanka Bianca Andreescu.

U muškom dijelu turnira, vidjeli smo četiri predaje od kojih je samo jedna bila zbog ozljede. Thanasi Kokkinakis prošao je kvalifikacije, uzeo prvi set protiv Tare Daniela, no kod 2:4 u drugom setu morao je predati zbog problema s butnim mišićem. Mladi Australac je protekle dvije godine imao golemih problema s raznoraznim povredama, nažalost ponovno je morao prerano napustiti teren. Poljak Kamil Majchrzak bio je na set od senzacije, najveće pobjede karijere protiv Keija Nishikorija, no ostao je bez snage. Poljak je dobio prva seta, Nishikori se vratio u trećem i četvrtom, a kod 3:0 u petom, poljski tenisač je predao. Fabio Fognini je prošao nakon predaje Munara, predao je i Malek Jaziri protiv Ivaške.

Next Gen zvijezde Alex Zverev (Bedene) i Denis Shapovalov (Andujar) prošli su dalje bez većih problema, David Goffin razbio je Garina, a 23. tenisač svijeta Pablo Carreno-Busta opasno je živio protiv Luce Vannija. Talijanski veteran koji je najveći dio karijere proveo na Challenger Touru, poveo je s 2:0 u setovima, međutim Španjolac se uspio oporaviti i proći dalje nakon pet setova i tri sata, 47 minuta igre.

Slične probleme imao je lanjski polufinalist Hyeon Chung koji je izgubio prva dva seta u tie-breaku protiv Amerikanca Bradleyja Klahna, no do kraja meča izgubio je samo devet gemova. Spomenimo i Lucasa Pouillea koji je prvi put u karijeri prošao uvodno kolo u Melbourneu, bolji je bio od Mikhaila Kukuškina.