Vekić i Lučić-Baroni u 2. kolu Australian Open-a

Joe Robbins/Getty Images

U izjednačenom susretu na otvaranju turnira, Mirjana je u 3 seta svladala Shelby Rogers rezultatom 7:6, 5:7 i 6:2. Donna je prošla lakše, u dva seta protiv Nao Hibino, rezultatom 7:5 6:3.

Lučić je u jednom svom tipičnom meču svladala Amerikanku poslije dva sata i 20 minuta.

Makaranka se dva puta vraćala u prvome setu iz minusa u egal da bi stigla do trinaeste igre gdje je spasila set loptu suparnice. Ista se stvar dogodila i u drugom, samo što je Lučić ovaj put stigla do servisa za meč kod 5:4, dvije vezane meč lopte, no Rogers je odlično odigrala i spasila glavu.

U trećem setu Mirjana je ostala na svojim nogama, nije izgubila živce, te furiozno krenula po pobjedu zaradivši dva breaka prednosti za zalihu koja je bila dovoljna za ulazak u drugo kolo.

Vekić je do drugog kola stigla sigurnom igrom, odličnim prvim servisom, nešto malo slabijom igrom kada treba iskoristiti break šansu (3/11) ali sve je to dobro kada je spašavala svoj servis sa 100% (5/5). Osječanka će imati težak zadatak u sljedećem kolu, čeka je Angelique Kerber koja još uvijek nije izgubila meč u 2018. godini. Sretno cure!