Novak do 2. kola uz puno muke protiv 130. tenisača svijeta

ATP 28. velj 202319:21 > 19:22 0 komentara
Marco Canoniero via Guliver Images

Puno teži meč od očekivanog imao je srpski tenisač Novak Đoković na startu ATP turnira u Dubaiju, tek nakon tri seta svladao je češkog igrača Tomaša Machača (130. na ATP ljestvici) 6:3, 3:6, 7:6(1).

Đokoviću, prvom igraču s ATP ljestvice, ovo je bio prvi meč nakon osvojenog Australian Opena, a 22-godišnji Čeh, inače 130. s ATP ljestvice, je napravio sve što je mogao da ga maksimalno zakomplicira.

Dobio je Machač drugi set, a potom je u prvom gemu trećeg seta imao novu priliku za break. Nije iskoristio tu šansu te je potom Đoković pobjegao na 4:1. No, Machač nije odustao u tom trenutku. Vratio je break minusa te je izjednačio na 4:4, a odluka je pala u tie-breaku gdje Đoković ipak nije dopustio senzaciju na startu turnira.

U drugom kolu Đoković će igrati protiv Nizozemca Tallona Griekspoora, a lagani uvod u turnir je imao treći nositelj Daniil Medvjedev koji je pobijedio Talijana Matteu Arnaldija 6:4, 6:2.