'Ako žele Rafu i Stana, nek odu u Indian Wells!'(VIDEO)

ATP 1. ožu 20196:11 > 6:13
Hector Vivas/Getty Images

Nick Kyrgios plasirao se u polufinale turnira u Acapulcu kojeg možete pratiti u programu Sportkluba. Noćas je pobijedio i Stanislasa Wawrinku rezultatom 7-5, 6-7, 6-4, a potom opet dao izjavu koja će se prepričavati... Opasne rečenice izgovarao je i tijekom samog dvoboja!

Meč je trajao dva sata i 33 minute, a na zanimljiv i verbalno upečatljiv način započeo je već od prvog gema, kada je pri 40-40 Kyrgios pao na ruku i pritom je raskrvario.

Zatražio je liječničku pomoć, a zbog toga ga je publika propisno izviždala. Njegovu reakciju na klupi zabilježili su mikrofoni, možete je poslušati ovdje.

Australac grčkog podrijetla prvi set prvi set riješio je oduzimanjem servisa u posljednjem gemu.

U drugom je Wawrinka prvi došao do breaka za vodstvo 5-4, ali je Kyrgios ekspresno odgovorio i odveo set u tie-break.

Priliku koju je Švicarac propustio tada nije u pripetavanju pa se pristupilo trećem setu.

Snage za potpuni preokret i pobjedu ipak, nije bilo. Kyrgios je napravio break u petom gemu, u devetom je propustio još dvije prilike protiv servisa, ali već u sljedećoj igri nije bilo greške – gem bez izgubljenog poena osigurao mu je polufinale gdje će igrati protiv Millmana ili Isnera.

“Iznimno sam umoran, s obzirom da sam noćas do valjda 3 ujutro bio testiran na droge. Pokazao sam veliku izdržljivost, publika je bila na strani Grand Slam pobjednika, znao sam da ću opet biti underdog. To su fanovi Stana i Rafe, mogu otići u Indian Wells ako ih opet žele gledati. Ali unatoč svemu, publika je fenomenalna”, izjavio je Nick nakon pobjede.