Belgija se razigrala i demolirala Tunis

Vijesti 23. lip 201815:36 > 15:40
Kevin C. Cox/Getty Images

Nogometaši Belgije demolirali su Tunis rezultatom 5:2 u utakmici drugog kola Grupe G Svjetskog prvenstva u Rusiji. Na ovom sjajnom susretu postignuto je najviše golova na ovogodišnjem turniru.

Belgijanci su do vodstva došli već u petoj minuti kada je Eden Hazard pogodio iz jedanaesterca, budući da ga je prethodno Ben Yussuf srušio na samom rubu šesnaesterca.

Deset minuta kasnije Romelu Lukaku je duplirao prednost. Korpulentni napadač je šutirao po zemlji, a golman Tunisa nije mogao obraniti. Lukakuu je ovo bio treći gol na ovogodišnjem prvenstvu.

Igrala se 18. minuta kada je Tunis smanjio prednost jer je Bronn najviše skočio i pogodio glavom za 2:1.

Lukaku je u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena postigao svoj drugi pogodak na susretu, četvrti ukupno na turniru. Meunier  je servirao loptu, a nogometaš Man Uniteda nije imao dilemu i u situaciji 1:1 matirao vratara Tunižana.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 3:1, a do sljedećeg pogotka se čekalo do šeste minute drugog poluvremena kada je Hazard pogodio.

U 90. minutu  je Batshuayi uspio pogoditi za 5:1, a točku na utakmicu stavio je reprezentativac Tunisa Khazri golom u 93. minuti za konačnih 5:2.