Generalka pred Mundijal završila pobjedom nad Senegalom

Vijesti 8. lip 201819:43 > 19:48
Dan Mullan/Getty Images

Hrvatska je u Gradskom vrtu u Osijeku, pred 15 998 gledatelja, pobijedila Senegal 2:1 U prvom smo poluvremenu izgledali nedovoljno točno, u nastavku ipak bolje, iako je dojam da rezultat i vara.

Hrvatska je bila posve siromašna u prvom poluvremenu. Sve ono konkretno, doduše ne često, pripalo je gostima iz Senegala, koji su danas trebali “glumiti” Nigeriju. Nakon prvog poluvremena, nitko nije mogao biti spokojan, Hrvatska je bila skromna, spora, a na momente i porozna i objektivno, sa strahom smo gledali prema naprijed i 1. kolu prvenstva, jer ovo jednostavno nije obećavalo.

U nastavku su se stvari počele mijenjati, ali tek nakon gorke pilule u vidu primljenog gola, gdje ja Hrvatska obrana ispala (Vida) i Sarr je usamljen uz odlično primanje lopte zabio za 0-1.

Međutim nakon primljenog gola Hrvatska se probudila. Perišić je izjednačio iz slobodnog udarca, ali treba reći da se lopta odbila od igrača u zidu i prevarila vratara. Bilo je puno prilika s jedne i druge strane, ali samo je Kramarić uspio zabiti pogodak u 78. minuti za kako se pokazalo konačnih 2:1 i pobjedu prije odlaska u Rusiju.