Ludilo kod Češke i Slovenije. Remizirali pa svi ispali!

Rukomet 24. sij 201818:17 > 18:25
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Vujevićevoj selekciji trebala je pobjeda u posljednjem kolu skupine B drugog kruga europskog prvenstva kako bi imala šanse za plasman u polufinale. I Česima je igrala samo pobjeda...

Dvoboj je bio prepun preokreta! Česi su na početku imali 8:4, 10:6, a u 21. minuti imali su i velikih pet razlike (12:7)! Slovenci su zatim napravili veliki niz golova, smanjili na jedan gol zaostatka do poluvremena, a odmah u nastavku i izjednačili!

Nazirao se veliki preokret, no uslijedilo je još jedno razdoblje odlične igre najvećeg iznenađenja ovog prvenstva. Naime, 17 minuta prije kraja utakmice Česi su se opet osjetno odlijepili, vodili su 20:16 nakon pogotka Zdrahale.

No, tada je isključen njihov Mubenzem, Slovenci su zabili dva gola, a uskoro je bilo 20:20! Gol za gol se igralo do 55. minute kada su Slovenci otišli na dva gola razlike, u svom prvom vodstvu na utakmici! Rezultat je bio 25:23 i činilo se da će Vujović zadovoljno iščekivati utakmicu Njemačke i Španjolske, u kojoj bi našim susjedima igrao neriješen rezultat za prolaz u polufinale…

No, dogodio se još jedan obrat. Dvije minute i osam sekundi do kraja Hrstka je zabio za 26:26 i taj rezultat ostao je svijetliti do kraja utakmice, iako je Kasparek 3 sekunde prije kraja pucao nesmetano sa sedam metara i pogodio vratnicu!

Da nije promašio, Češka bi osvojila oba boda, izjednačila se po bodovnom učinku s Danskom i čekala utakmicu Njemačke i Španjolske u kojoj bi joj također odgovarao samo remi.

Ovako su ispali i jedni i drugi, uz napomenu da u slučaju da utakmica Španjolske i Njemačke ne završi neodlučeno, Češka osvaja treće mjesto u grupi koje joj donosi utakmicu za peto mjesto, koja može biti važna u smislu osiguravanja plasmana na sljedeće SP!

Najefikasniji kod Slovenije bili su Zarabec, Kavtičnik i Marguč (po 5 golova), dok je najbolji u češkim redovima bio fenomenalni Zdrahala s 9 golova iz 15 pokušaja. Fantastičan je ponovno bio Tomaš Mrkva s 18 obrana (42%!!).