Hrvatska socca reprezentacija igrat će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, u Essenu su pobijedili domaćina Njemačku nakon boljeg izvođenja penala 4:2.

Hrvatska je povela golom Ljubasa u šestoj minuti, no vrlo brzo je izjednačila Njemačka, i to minutu kasnije preko Benfarjia. U drugom poluvremenu Njemačka je povela preko Eversa, dok je Hrvatska stvari na početak vratila preko Karamarkovića.

U penal seriji Nijemci nisu ništa zabili, dok su kod Hrvatske zabili Romić i Vidiček.

Izabranike Željka Ostrmana u četvrtfinalu čeka Slovenija koja je bila bolja od Kine 2:1.

Socca Svjetsko prvenstvo iz Essena pratite na Sport Klubu!