Novo Vrijeme do remija, poraz Futsal Pule

Guliver Images

Hrvatski prvak Novo Vrijeme i kazahstanski Ayat odigrali su 2:2 u susretu 1. kola skupine B glavne runde kvalifikacija za futsalsku Ligu prvaka, dok je doprvak Futsal Pula izgubila od Sportinga 5:3.

Dva puta je Ayat vodio, no Novo Vrijeme, koje je domaćin turnira se dva puta vraćalo i na kraju osvojilo jedan bod premda je prema prikazanom trebao uzeti sva tri.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka premda je Novo Vrijeme dominiralo i uputilo puno veći broj udaraca prema suparničkim vratima. No, nesavladiv je bio vratar Ayata Leonardo Gomes.

Golovi su počeli padati u posljednjih trinaest minuta susreta. Prvo je Rindin doveo Ayat u vodstvo u 27. minuti, nakon čega je opet stisnuo hrvatski prvak i napokon, u 30. minuti, postigao pogodak. Strijelac je bio Toni Jelavić.

No, nije dugo vremena stajalo 1:1 već je u 32. minuti Leandro pogotkom vratio u rezultatsku prednost kazahstansku momčad. U 36. minuti novo izjednačenje, Valjulin je pogodio vlastitu mrežu, a iako je Novo Vrijeme imalo veći broj prilika do kraja završilo je ipak bez pobjednika.

U prvom ogledu 1. kola ove skupine Sporting, jedna od najboljih europskih momčadi, pobijedila je Futsal Pulu 5:3.

U prvom poluvremenu Sporting je dva puta vodio, ali se pulski sastav oba puta vraćao u rezultatski egal i to pogocima Davida Mataje u 12. i 17. minuti. Strijelci su za lisabonsku momčad bili Tomas Paco u 9. i Sokolov u 14. minuti.

Sporting je, inače, dominirao, imao je tijekom prvih 20 minuta čak 31 udarac prema suparničkim vratima, od toga 15 u okvir vrata, ali iznimno raspoložen bio je pulski vratar Milanović.

Treći put Sporting je poveo početkom drugog dijela, u 24. minuti, kada je strijelac bio Zicky. Po prvi puta Sporting je dva gola prednosti imao u 32. minuti kada je Cavinato pogodio za 4:2. Međutim, aktualni hrvatski doprvak je ove srijede u svojim redovima imao iznimno razigranog Mataju koji je svoj treći pogodak dao u istoj minuti te je smanjio na 3:4 i vratio nadu pulskom sastavu.

Premda je Futsal Pula imala šanse izjednačiti ipak je nešto više od dvije minute do kraja Pauleta sjajno zabio za konačnih 5:3 Portugalaca.

U četvrtak, u 2. kolu, od 18 sati igraju Ayat i Sporting, dok u 20.30 sati počinje hrvatski derbi Novog Vremena i Futsal Pule. Prolaz među najboljih 16 momčadi Lige prvaka izborit će tri najbolje momčadi ove skupine.