Dinamo u prepunoj dvorani Doma sportova izborio Ligu prvaka

sportklub

Futsal Dinamo plasirao se u finale hrvatskog prvenstva, a tako i u Ligi prvaka prvi put u 13 godina svog postojanja. U dvije utakmice bio je bolji od Novog Vremena iz Makarske, aktualnih prvaka Hrvatske. Dinamo je u prvoj utakmici pobijedio 2:1, a u drugoj u petak navečer pobijedio je 3:2.

Novo Vrijeme bolje je ušlo u utakmicu i nakon nepune četiri minute stiglo do vodstva. Josip Juretić pogodio je iz daljine. Vodstvo gostiju u 14. je minuti udvostručio brazilski nogometaš Breno. No onda je uslijedio preokret Dinama, kojeg su s tribina nosili brojni Bad Blue Boysi.

Dekanić je smanjio prednost Makarana na 1:2 u 16. minuti, da bi rezultat poravnao Luka Perić prije kraja prvog poluvremena. Vodstvo Dinamu donio je Filip Novak, koji je ugurao loptu u gol u 23. minuti za erupciju na tribinama Dvorane 2 zagrebačkog Doma sportova.

Do kraja utakmice Dinamo je čuvao prednost, a sjajnu atmosferu napravilo je par tisuća Bad Blue Boysa, koji su neprestano navijali. Dinamo će imati priliku postati i prvak Hrvatske, u finalu će igrati protiv boljeg iz susreta Squarea i Olmissuma. Omišani su u prvom susretu pobijedili 4:1.