Švedska niže pobjede, Njemačka nakon penala

Ronald Martinez/Getty Images

Četiri utakmice trećeg kola grupne faze hokejaškog natjecanja odigrana su na Zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu...

U derbiju skupine C, Švedska je bila bolja od Finske i slavila sa 3:1 za treću pobjedu na ZOI . Šveđanima je za prvi gol bilo potrebno gotovo 15 minuta, a tada je precizan bio Anton Lander. Minutu i pol igre u drugoj dionici trebalo je Kemppainenu da izjednači na 1:1, ali Finska dalje od toga nije mogla.

Patrik Zackrisson je u devetoj minutu treće trećine donio novo vodstvo Švedskoj, a pobjedu svoje reprezentacije potvrdio je Moller u samoj završnici, pet sekundi prije kraja utakmice, u situaciji s igračem više i golom na prazan gol.

U istoj skupini Njemačka je bila bolja od Norveške nakon penala i slavila sa 2:1. Nije bilo golova u prvoj trećini, a Nijemci su poveli u 13. minuti druge u situaciji sa igračem više. Gol je postigao Hagera. Norveška dolazi do izjednačenja nakon nešto više od pet minuta u trećoj četvrtini, Reichenberg je ugurao pak u mrežu.

Kako nije bilo golova u produžetku, u penal seriji Nijemci su mrežu protivnika zatresli tri puta, dok Norvežani nisu nijednom pogodili.

Češka je u skupini A svladala Švicarsku i došla do treće pobjede rezultatom 4:1. Drugu pobjedu u istoj grupi zabilježila je Kanada koja je sa 4:0 nadigrala Južnu Koreju.