Bundesliga 8. lis 202217:28 > 17:56 0 komentara

Wolfsburg Nike Kovača remizirao je 1:1 u gostima kod Augsburga u 9. kolu Bundeslige. Kovačeva momčad povela je u 27. minuti preko Gerhardta, ali je u 55. izjednačio Gunny.

I dalje su tako na samo dvije pobjede u prvenstvu i na 13. mjestu tablice s devet bodova. Josip Brekalo je ostao na klupi.

Bayer je kod kuće s novim trenerom Xabijem Alonsom deklasirao Schalke s 4:0. Apotekari su poveli u 38. minuti golom Moussa Diabyja, a tri minute kasnije on je asistirao za  pogodak Jeremyja Frimponga. Isti dvojac sudjelovao je i kod trećeg pogotka, strijelac je opet bio Frimpong na asistenciju Diabija, a konačan rezultat postavio je Paulinho golom u 90. minuti. Momčad iz Leverkusena ostvarila je drugu pobjedu u prvenstvu i pobjegla je s začelja, dok je  Schalke doživio treći uzastopni poraz.

Nogometaši Bochuma pobijedili su na svom terenu Eintracht s 3:0 i ostvarili prvu ligašku pobjedu ove sezone. Domaći su poveli golom Filipa Hoffmanna u 71. minuti, a prednost je udvostručio Evan Ndika autogolom u 88. minuti. Konačan rezultat postavio je Philip Foerster u trećoj minuti sudačke nadoknade. Prva je to prvenstvena pobjeda Bochuma koji je i dalje posljednji na ljestvici s četiri boda. Za klub iz Frankfurta Kristijan Jakić je igrao prvo poluvrijeme.

Mainz i RB Leipzig odigrali su neriješeno 1:1.  Joško Gvardiol je ostao na klupi Leipziga.

Kasnije će u derbiju kola u Dortmundu igrati Borussia i aktualni prvak minhenski Bayern, prijenos je na SK2.