VAR Hajduku poništio dva gola, navijači nezadovoljni

Srecko Niketic/Pixsell via Guliver Images

Na poluvremenu utakmice Istra - Hajduk domaćin je vodio 1:0, a Splićanima je VAR poništio dva gola...

Istru je u vodstvo doveo bivši igrač Hajduka Ante Erceg u 29. minuti, a do kraja prvog poluvremena Hajduk je dvaput zatresao mrežu Puljana, no oba puta golove mu je poništio VAR.

U 36. minuti nesuđeni je strijelac bio Melnjak nakon centaršuta Krovinovića. U 43. minuti opet je ubacio Krovinović, a zabio Borevković, no ponovno se uključio VAR. U oba navrata Hajdukovi su igrači bili u zaleđu – u prvom slučaju Livaja, u drugom Borevković.

Hajdukovi navijači na društvenim su mrežama počeli izražavati nezadovoljstvo takvom odlukom. Prvenstveno kod prvog pogotka, smatrajući da kamera kojom se VAR soba služila prilikom određivanja zaleđa nije postavljena u ravnini s kaznenim prostorom, zbog čega – uvjereni su – nije potpuno jasno da je netko od igrača Hajduka zaista bio u zaleđu.