Galatasaray prvak Turske nakon tri godine

Turska 19. svi 201820:19 > 20:22
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Nogometaši Galatasarayja ponovno su prvaci Turske nakon što su posljednjem kolu prvenstva, na gostovanju svladali Goztepe s 1:0.

Momčadi Fatiha Terima bio je potreban bod kako bi osigurali titulu, no pogotkom Gomisa s bijele točke u 66. minuti riješene su sve dvojbe. Ovo je 21. naslov prvaka za Galatasaray, prvi nakon tri godine. Podsjetimo, Galatasaray je na početku sezone vodio Igor Tudor koji je dobio otkaz nakon nekoliko loših rezultata, zamijenio ga je Fatih Terim odvevši momčad do naslova prvaka u jednoj od nainteresantnijih završnica turskog prvenstva proteklih godina.

U preostalim utakmicama, Fenerbahče je s 3:2 svladao Konyaspor. Fener je nakon prvih 45 minuta vodio 2:0 golovima Fernandaa i Ayja (autogol), u 65. minuti Soldado je iskoristio kazneni udarac za tri razlike, da bi se gosti vratili golovima Fofane i Jahovića.

Bašakšehir je sjajnu sezonu završio pobjedom također 3:2. Kasimpaša je povela 2:0 golovima Ildiza i Diagnea, no već do poluvremena momčad iz Istanbula je izjednačila preko Višče i Adebayora. Emre Belozoglu promašio je jedanaesterac u 52. minuti za domaću momčad, no nije bilo na kraju važno, Adebayor je drugim pogotkom riješio utakmicu.

Konačno, lanjski prvaci, Bešiktaš deklasirao je Sivasspor s 5:1. Larin je postigao hat-trick, po jedan gol za domaću momčad dodali su Talisca i Babel. Strijelac za goste bio je Arslan. Domagoj Vida odigrao je cijelu utakmicu za Bešiktaš.

Konačan pogled na ljestvicu, Galatasaray je osvojio 75 bodova, tri manje imaju Fenerbahče i Bašakšehir, no Fener je drugi zbog bolje gol razlike. Bešiktaš je ostao četvrti sa 71 bodom.