Jack junak Milana, Rossoneri dobili prvi derbi u sezoni

Serie A 28. sij 201819:56 > 20:12
Getty Images/Emilio Andreoli

U derbiju 22. kola Serie A Milan je na San Siru svladao Lazio 2:1 i na taj način ostvario prvu ovosezonsku pobjedu u utakmicama s najvećim rivalima.

Rossoneri su od početka krenuli ambicioznije i takav pristup donio im je vodstvo u 15. minuti. Slobodan udarac s lijeve strane iskosa izveo je Hakan Calhanoglu i fantastično proigrao sve boljeg Patricka Cutronea, koji je glavom zakucao loptu u mrežu Strakoshe. Radost domaćina nije dugo trajala, Adam Marušić odlično je reagovao u šesnaestercu i donio izjednačenje pet minuta kasnije.

Tim golom maltene je prekinut kontinuitet napada Milana i dojam je bio da će se na odmor otići s 1:1. A onda je, na ovoj utakmici odlični Calabria u 44. minuti odlično centrirao s desne strane i domaćin je ponovo glavom došao do gola. Strijelac je bio Giaccomo Bonaventura i domaći su došli do dragocjene prednosti na poluvremenu. U drugom poluvremenu bilo je nekoliko prilika za Milan, posebno za Cutronea, koga je u 58. lijepom loptom tražio Suso, ali je Cutrone zamalo zakasnio.

Završnica je, očekivano pripala gostima, koji su jurili rezultat. Prvo je Anderson imao veliku priliku, a potom i Sergej Milinković-Savić, ali mreže su mirovale i Milan je zabilježio veliku pobedu, prvu u derbijima s najvećim protivnicima ove sezone. Ovo je prvi put ove sezone da je Milan povezao tri pobjede u Seriji A.

Nakon ovog uspjeha Rossoneri su na dobio šestog mjesta sa Sampdorijom, oba kluba imaju 34 boda, ali Đenovezi imaju i utakmicu manje, dok je Lazio treći s 46.