Serie A 8. ožu 202022:32 > 22:41
Tullio M. Puglia/Getty Images

Juventus je u Derbiju Italije pobijedio na svom terenu Inter rezultatom 2:0.

U velikom derbiju odigranom pred sablasno praznim tribinama Allianz stadiona Stara dama je bila dominantna i na kraju je zasluženo upisala tri boda.

Otvoreno se igralo od prve minute ovog dvoboja. Nije međutim bilo onih stopostotnih šansi, a Juventus je imao najbolju šansu preko Matthijsa de Ligta. Mreže su nakon prvog poluvremena mirovale (0:0), no u nastavku je Juventus potpuno razbio Nerazzurre.

Do vodstva su Bianconeri stigli u 55. minuti. Bila je to lijepa akcija domaće momčadi koju je završio Aaron Ramsey za prednost od 1:0. Sve dileme oko pobjednika riješene su u 67. minuti. Majstorski gol postigao je Paulo Dybala manje od 10 minuta nakon ulaska za prednost od 2:0.

Pokušao je Inter nešto napraviti do kraja. Imali su nekoliko pokušaja, ali sve je to bilo izuzetno slabo i Juventus je stigao do pobjede.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović odigrao je cijeli susret za Inter.

Juve je s ova tri boda ponovo peuzeo vrh tablice sa 63 boda, imaju jedan bod više od Lazija, dok je Inter daleko iza i drži treću poziciju sa 54 boda.