Messi o sucu: Uvijek nam to radi

FIFA World Cup 15. lis 202121:25 > 21:39 0 komentara
AP Photo/Andre Penner

Nogometaši Argentine pobijedili su Peru u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, iako nisu blistali, a poslije utakmice se oglasio kapetan Gaučosa Lionel Messi.

Argentina je slavila rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Lautaro Martinez u 43. minuti.

Šesterostruki osvajač Zlatne lopte nije imao svoju večer na stadionu u Buenos Airesu, a poslije utakmice komentirao je pobjedu svoje momčadi na društvenim mrežama, uz poseban osvrt na suđenje.

Teška utakmica, teško je bilo igrati. Bilo je mnogo vjetra, protivnik se branio duboko, ostavili su nam malo prostora. Sudac je radio ono što uvijek radi kada sudi nama kao da to radi namjerno. Ipak, osvojili smo tri boda i sada smo bliži cilju“, napisao je 34-godišnji Lionel Messi na Instagramu.

Zbog čega je Messi bio nezadovoljan suđenjem? U 65. minutu Yoshimar Yotun je promašio penal, pogodio je prečku, a prethodno su „Gaučosi“ negodovali zbog dosuđenog jedanaesterca.

„Prozvani“ sudac je Brazilac Wilton Sampaio, a ovo je peti put u karijeri da sudi reprezentaciji Argentine, koja je druga na ljestvici kvalifikacija za SP sa 25 bodova iz 11 kola, šest bodova manje u odnosu na lidera Brazil.