Puado srušio snove mladih Vatrenih u Mariboru

EURO 31. svi 202120:29 > 20:31 0 komentara
REUTERS/Borut Zivulovic

Hrvatska je zaustavljena u četvrtfinalu Europskog U-21 prvenstva i to nakon 120 minuta igre protiv branitelja naslova Španjolske.

Junak španjolske 2:1 pobjede nad Hrvatskom bio je Puado s dva gola.

Hrvatska je prva zaprijetila u 7. minuti preko Ivanušeca, čiji udarac odlazi pokraj gola. Novu sjajnu priliku imali smo u 23. minuti kada je Bradarić bio u sjajnoj prilici, no dojam je da je previše čekao, što su Španjolci iskoristili te je udarac blokiran.

Španjolska je dominirala u završnici prvog dijela, ali nisu zaprijetili Šemperu.

U nastavku smo malo palo, što Furija koristi u 66. minuti. Gil je prošao pokraj Šutala i ubacio do Puada koji neometan pogađa za 1:0.

Hrvatska je zaprijetila u 80. minuti preko Ivanušeca čiji udarac lakoćom brani golman Španjolaca.

Furija je u 85. minuti imala veliku priliku za 2:0, ali Pino iz blizine šalje loptu nebu pod oblake.

Hrvatska je u završnim minutama stisnula Španjolce, a onda u 92. minuti Biuk se sjurio u kazneni prostor gdje ga je srušio Guillamon, a sudac bez dvojbe pokazuje na penal. Siguran realizator za 1:1 u 94. bio je Ivanušec.

Villar je prvi zaprijetio u produžetku, ali Šemper to krajnjim naporom odbija u korner. Opet je opasno pred našim golom bilo u 104. kada je Garcia ostao sam na sedam, osam metara, ali udarac odlazi pokraj gola. Bolju igru u produžecima Španjolci su okrunili u 110. minuti kada Puado prima dugu loptu, pa pokraj Vuškovića, Gvardiola i Šempera pogađa za 2:1.

Španjolci u polufinalu idu na boljeg iz dvoboja Italije i Portugala.

U polufinale se plasirala i Nizozemska koja je s 2:1 pobijedila Francusku. Upamecano je zabio za mlade Trikolore u 23. no Boadu golovima u 51. te trećoj minuti sudačke nadoknade donosi slavlje Oranju. Oni će finale tražiti protiv boljeg iz dvoboja Danske i Njemačke