Češka razbila Crnu Goru u Podgorici

Nogomet 20. lip 202320:26 0 komentara
AP Photo/Risto Bozovic via Guliver

Nogometaši Crne Gore samo tri dana nakon dvoboja s Mađarskom u trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo i remija - 0:0, u prijateljskoj su utakmici ugostili Češku, a nakon bolje igre u većem dijelu susreta Česi su slavili s 4:1.

Oba izbornika iskoristila su utakmicu za isprobavanje igrača manje minutaže i uloga, isprobali su neke taktičke zamisli za rujan, kada se nastavljaju kvalifikacije za Europsko prvenstvo.

Češka je bila bolji i konkretniji suparnik. Imali su veći posjed lopte, imali nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, a jednu je pretvorio u gol Mojmír Chytil. U nastavku susreta Češka je u režiji Michala Sadileka udvostručila vodstvo. Sadilek je zatresao mrežu iz slobodnog udarca.

Crna Gora se nije predavala, a nadu u pozitivan rezultat vratio je Driton Camaj lijepim golom. Samo nekoliko minuta kasnije Andrija Radulović imao je priliku za izjednačenje, ali je izgubio duel jedan na jedan s češkim golmanom. Kako to obično biva u nogometu, brzo je uslijedila kazna za promašaj, a Češka je preko Lukasa Provoda stigla do 3:1, nedugo zatim na semaforu je stajalo 4:1. Strijelac je bio Adam Hložek.

Crna Gora je u gostima pobijedila Bugarsku 1:0, kod kuće je poražena od Srbije 2:0, u Podgorici je remizirala s Mađarskom, au rujnu ih čeka Litva u gostima, odnosno Bugarska kod kuće.

Kristalno je jasno da su dvije pobjede i šest bodova imperativ, ako Crna Gora želi i želi nastaviti borbu za ostvarenje sna, a to je plasman na prvo veliko natjecanje u povijesti.