Vatreni konačno zabili Portugalu, ali to je bilo sve!

Reprezentacija 6. ruj 201822:15 > 22:26
Ryan Pierse/Getty Images

U pripremnoj prijateljskoj utakmici, Hrvatska je odigrala neodlučeno (1:1) na gostovanju kod Portugala. No, solidan dojam iz prvog poluvremena znatno je narušen u drugom.

Oba pogotka viđena su u prvom dijelu, Ivan Perišić doveo je kombinirane Vatrene u vodstvo u 18. minuti, a četrnaest minuta kasnije nakon ubačaja je najbolje skočio Kepler Ferreira i pospremio loptu u mrežu Kalinića.

U početnom sastavu Hrvatske na gostovanju u Faru prvi puta započeo je Marko Livaja, a priliku na lijevom boku dobio je i Borna Barišić.

Naša reprezentacija dobro je izgledala u uvodnim minutama, a dobrog prodora Kovačića, Livaja mu je vratio loptu, ovaj je pucao, ali mu je udarac blokirao Cancelo. Perišić je iskoristio novi odbijanac. Bio je to 22. pogodak nogometaša Intera za Hrvatsku.

Vodstvo nije dugo trajalo, iako su Vatreni u nekoliko navrata imali priliku iz kontri i polukontri doći i do nove ozbiljne situacije pred vratima domaćina, koji je nastupio bez glavnih zvijezda.

Ipak, u 32. Pepe je nakon ubačaja Pizzija najbolje skočio i zabio pogodak u svojem 100. nastupu za reprezentaciju.

Do poluvremena nažalost dogodio se najviše zabrinjavajuć trenutak s utakmice, nakon požrtvovne intervencije ozljedio se Domagoj Vida i zamijenio ga je Tin Jedvaj.

U drugom poluvremenu Vrsaljka je zamijenio Milić, a nakon nekog vremena krenuo je čitav niz promjena na obje strane. Tako je s terena otišao Luka Modrić (55., Pašalić), Santini je zamijenio Livaju, Čop Perišića…

Nakon puno rošada, Hrvatska je izgledala sve lošije, a u posljednjih 15-20 minuta bila je potpuno podređena Portugalu, koji je redao opasne situacije pred vratima Kalinića. U jednom navratu, zatresla se i vratnica, kada je u najboljoj namjeri skoro autogol postigao Milić.

No, u doslovno posljednjoj sekundi, otvorila se prilika Čopu na drugoj strani, ali zaustavljen je u posljednji trenutak i utakmica je završila rezultatom 1:1.

Tijeka utakmice prisjetite se u našem live komentaru.

U ponedjeljak Hrvatska ima svoj premijerni nastup u Ligi nacija, u Elcheu gostuje protiv Španjolske.