Bilbao blizu Europe, Elche pomrsio planove Getafeu

Nogomet 20. svi 202321:46 0 komentara
InigoxLarreina by Guliver

Nogometaši Almerije su na domaćem terenu pobijedili Mallorcu s 3-0 uz 'hat-trick' Lazara, a Getafe je pred svojim navijačima odigrao samo 1-1 protiv budućeg drugoligaša Elchea i tako si umanjio izglede za ostanak u elitnom razredu španjolskog nogometa.

Vinicius Lazaro je pogađao mrežu Mallorce u 12., 42. i 58. minuti što je Brazičev prvi ‘hat-trick’ u LaLigi. Njime je Almeria došla do 11. prvenstvene pobjede i 39 bodova koji je svrstavaju na 14. mjesto, četiri boda iznad zone ispadanja.

Getafe je u subotu odigrao samo 1-1 protiv Elchea i ostao jedan od glavnih kandidata za napuštanje LaLige. Munir El Haddadi je donio prednost Getafeu u 8. minuti, ali je Lucas Boye u završnici prvog dijela izjednačio. U drugom poluvremenu pogodaka nije bilo pa je momčad iz pregrađa Madrida 11. remijem došla na 35 bodova.

Toliko ih ima i Valladolid koji je u zoni ispadanja s Espanyolom (31) i već odavno otpisanim Elcheom (20).

Nogometaši Athletica slavili su sa 2-1 na svom stadionu protiv Celte Vigo u dvoboju 35. kola španjolske LaLige, a ova im je pobjeda donijela skok na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.

Inaki Williams je u 5. minuti doveo baskijsku momčad u vodstvo. Izjednačio je u 50. minuti Jorgen Larsen, ali samo četiri minute poslije Alejandro Berenguer je pogodio za konačnih 2-1.

Tri utakmice prije kraja prvenstva Athletic je sa 50 bodova došao na sedmo mjesto koje donosi plasman u kvalifikacije Konferencijske lige, prestigavši Gironu koja je ostala na 48 bodova nakon što je u subotu na svom terenu poražena od Villarreala sa 2-1.

Tri boda gostima donio je Gerard Moreno u četvrtoj minuti sučevog dodatka. Villarreal je poveo u 9. minuti, a strijelac je bio Yeremi Pino. Girona je izjednačila u 24. minuti golom Davida Lopeza.

Villarreal je sa 60 bodova ostao na petom mjestu, ali za četvrtoplasiranim Real Sociedadom, u borbi za plasman u Ligu prvaka, sada zaostaje za samo dva boda. Baskijska momčad će večeras (21 sat) gostovati na Camp Nou.