Vratio se, kreirao čudesni preokret pa briznuo u plač

Primera 31. ožu 20198:49 > 8:55
sportklub

Iago Aspas s dva gola kreirao je veliki preokret Celte, a nakon što ga je trener zamijenio na klupi se emotivno slomio.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Iago Aspas vratio se na teren nakon pauze zbog ozljede pa s dva gola vodio Celtu iz Viga do velikog preokreta protiv Villarreala i pobjede 3:2.

Pobjednički gol zabio je u 86. minuti, da bi ga trener Fran Escriba u 90. minuti zamijenio Gustavom Cabral.

Kada je sjeo na klupu, napadač Celte je briznuo u plač, a nije se smirivao ni nakon što je sudac označio kraj utakmice.

– Patio sam puno jer nisam mogao pomoći momčadi, ovo je teška sezona. Samo moja obitelj zna što sam prošao zadnja tri mjeseca – objašnjavao je suze Apsas.

Napadač Celte je zbog ozljede ove godine odigrao tek dvije utakmice za momčadi iz Viga. Zbog ozljede lista nije ga bilo na početku ove godine, a vratio se početkom veljače, kada se opet ozlijedio. U subotu se ponovno vratio na teren, pa odmah pomogao momčadi da dođe do važna tri boda u borbi za opstanak.

– Veliko hvala i navijačima, koji nas bodre bez obzira na loše rezultate. Ovu pobjedu ostvarili smo i zbog njih, oni su na ohrabrili – rekao je Aspas koji je ove sezone u Primeri zabio deset golova u 18 utakmica.

Njegovi golovi itekako će biti potrebni Celti u završnici prvenstva jer devet kola prije kraja momčad iz Viga je na 18. mjestu s 29 bodova, jednim manje od Valladolida i Villarreala i mjesta koja garantiraju igranje u prvog ligi i sljedeće godine.