Aspas dvaput za četvrto slavlje Celte

Primera 1. pro 201814:42 > 14:43
Alex Caparros, Getty Images Sport

Nogometaši Celte prekinuli su seriju od dva poraza i u prvom subotnjem susretu 14. kola Primere svladali su Huescu s 2:0.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Iago Aspas. Prvi pogodak pao je u 38. minuti poslije odlične momčadske akcije po desnoj strani – asistent je bio Mallo, a Aspasu nije bilo teško proslijediti loptu u praznu mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je u 77. minuti, bila je to kontra i mat u dva poteza – Aspas je pretrčao mnogo prostora, zatim se oslobodio čuvara i iskosa s lijeve strane svladao srpskog vratara Aleksandra Jovanovića. Bio je to deseti ligaški gol ove sezone za 31-godišnjeg reprezentativca Španjolske.

Pred gotovo 14 tisuća gledatelja Celta je cijelo vrijeme bila bolja te je mogla je i uvjerljivije slaviti u drugoj utakmici s Migelom Cardosom na čelu. Bila je to prva pobjeda za Portugalca na klupi momčadi iz Galicije.