Deportivo prokockao dva gola prednosti

Primera 27. sij 201814:42 > 14:46
David Ramos/Getty Images

U 21. kolu španjolske Primere Deportivo i Levante su remizirali 2:2. Bio je to derbi začelja poslije kojeg će klub iz La Corune sa 17 bodova ostati ispod crte, a Levante na sigurnom 16. mjestu.

Deportivo je odlično otvorio susret na Riazoru jer je poveo već u 19. minuti. Iz slobodnog udarca s lijeve strane centrirao je Lucas Perez i pronašao napadača Adriana koji glavom matira golmana Olazabala Oiera.

Utakmica je obilovala prekršajima i žutim kartonima, pa je deblji kraj tu izvukla domaća momčad. Celso Borges dobiva u 34. minuti drugi žuti karton. Ipak Depor i sa igračem manje na samom kraju prvog poluvremena dolazi do 2:0 preko Florina Andonea koji je iskoristio odličan pas u prostor Carlesa Gila u kontri.

I drugo poluvrijeme je umjesto prilikama obilovalo žutim kartonima, pa ih je na kraju bilo čak 11.

Levante je čekao posljednjih deset minuta da konačno zatrese mrežu. U 80. minuti je Ivi Lopez smanjio na 2:1.

Isti igrač je samo četiri minute kasnije postigao krasan pogodak izvana za 2:2.

Levanteu, koji će svakako biti zadovoljniji bodom, je ovo deveti uzastopni susret bez pobjede u Primeri, dok Deportivo šest utakmica ne zna za pobjedu.