Sreća okrenula leđa Unitedu, Arsenal rutinski pobijedio

Premier League 10. ožu 201919:26 > 19:27
Julian Finney, Getty Images Sport

Nogometaši Arsenala pobijedili su na svom terenu Manchester United u derbiju 30. kola Premier lige rezultatom 2:0 i preskočili ga na četvrtoj poziciji na tablici.

Ekipa Unaija Emerya sad ima 60 bodova, jedan manje od trećeplasiranog Tottenhama, a United 58. Chelsea je šesti sa 57.

United je bio znatno opasnija ekipa u prvom poluvremenu, preko Romelua Lukakua i Freda dva puta pogađao okvir gola i u još nekoliko navrata imao izgledne šanse da dođe do pogotka, ali su Topnici zadovoljnije otišli na odmor.

Zasluge za to pripadaju Granitu Xhaki, koji je u 12. minuti doveo domaći sastav u vodstvo. Švicarski reprezentativac je, u ne tako obećavajućoj akciji, prihvatio pas Lacazetta sa desne strane, namijestio se i neugodnim vijugavim udarcem sa preko 25 metara savladao De Geu.

Drugi pogodak je pao nakon sumnjive situacije u 16 metara Manchester Uniteda. Lacazette je vrlo lako pao nakon dodira Freda i sudac je pokazao na bijelu točku.

Siguran sa bijele točke bio je Aubameyang, koji je 20. golom u sezoni potvrdio trijumf.

Ekipa Olea Gunnara Solskajera ovakvim ishodom prekinula je fantastičan niz utakmica u gostima od devet pobjeda u nizu od dolaska Norvežanina.