Tottenham na pogon Harryja Kanea pobijedio Everton

Ian Walton/Getty Images

U 27. kolu engleske Premier lige Tottenham Hotspur je savladao Everton rezultatom 3:2..

Tottenham je na stadionu White Hart Lane pobijedio Everton i smanjio zaostatak za vodećom momčadi prvenstva Chelseaem na sedam bodova.

Tottenham je bolje ušao u susret i zaprijetio već u 9. minuti kada je Davies pokušao glavom, ali njegov udarac zaustavlja Robles. U 20. minuti domaćini dolaze do pogotka, a strijelac je bio Harry Kane. Engleski napadač je odlično prošao kroz obranu Evertona i preciznim udarcem doveo “pijetlove” u vodstvo. Dvije minute poslije isti igrač je ponovno zaprijetio, ali ovaj puta njegov udarac je išao ravno u gostujućeg vratara. Samo par minuta poslije nova prilika za domaćine, Alli odlično pronalazi Eriksena čiji udarac završava malo pored vratnice. Do kraja poluvremena nije bilo više velikih prilika i Tottenham zasluženo vodi na poluvremenu 1:0.

U drugom dijelu ponovno prvo prijeti londonska momčad, a ovaj puta Robles zaustavlja pokušaj Allija. U 56. minuti novo slavlje za domaćine, a strijelac je ponovno raspoloženi Harry Kane. Tottenhamov napadač je primio loptu na rubu kaznenog prostora i silovito zabio loptu u donji desni kut. U 71. minuti je i Everton zaprijetio preko njihovog najraspoloženijeg igrača Barkleya, ali njegov udarac brani Lloris. U 81. minuti Everton smanjuje zaostatak preko Lukakua koji bježi obrani Tottenhama i pogađa u donji lijevi kut. I onda smo ušli u neizvjesnu završnicu, gosti su pritisnuli domaćine, ali nisu uspjeli nešto konkretno napraviti., nego su još i primili gol. Igrala se 93. minuta kada je Delle Alli zabio za činilo se konačni rezultat. Ipak, u zadnjim sekundama utakmice Everton je uspio ublažiti poraz pogotkom Ennera Valencije. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Tottenham je osvojio vrijedna tri boda.