Liverpool poput uragana hara po Engleskoj

Premier League 2. sij 202022:51 > 22:57
(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Liverpool je došao do oš jedne pobjede u Premier ligi i njome možda i zapečatio pitanje tko će biti novi prvak Engleske

Liverpoolu je za 19. slavlje u ovoj sezoni bio dovoljan po gol u oba poluvremena. Pogađali su Mohamed Salah i Sadio Mane za +13 u odnosu na Leicester City uz susret manje.

Sheffield United nije stvorio puno problema lideru prvenstva, pa se može reći da su Kloppovi dečki do nova tri boda stigli možda i lakše od očekivanog.

Susret za domaće nije mogao početi bolje. Igrala se četvrta minuta kada  Virgil van Dijk šalje dubinsku loptu do Andyja Robertsona koji zatim centrira, a najbolje u kaznenom prostoru se snalazi Salah za oduševljenje domaće publike.

Do kraja prvog poluvremena Redsi su kontrolirali utakmicu uz poneku priliku. S pokušajima se isticao večeras agilni Salah, ali je Dean Henderson spriječio Egipćanina da postigne novi gol.

I u nastavku manje-više ista slika. Sve stvari su riješene u 64. minuti kada je odličnu kontru domaćih u gol pretvorio Mane. Prethodno ga je lijepo uposlio Salah, a Senegalac je iz drugog pokušaja zatresao mrežu.

Momčad Jurgena Kloppa je u mirnom ritmu privela dvoboj kraju, mogli su zabiti još koji gol, ali je manjkalo koncentracije u završnici. Ostalo je zasluženih i sigurnih 2:0.

Ovaj trijumf za Liverpool znači i proslava prve godišnjice bez poraza u Premiershipu. Zadnji klub koji je pobijedio Redse u najjačem rangu engleskog nogometabio je Manchester City i to trećeg siječnja 2019. godine kada je bilo 2:1 na Etihadu.