Sporting očitao nogometnu lekciju najvećem rivalu Benfici

Nogomet 4. pro 202110:01 > 10:02
Primeira Liga - Benfica v Sporting CP

U velikom lisabonskom derbiju Sporting je kao gost savladao Benficu 3:1 i nastavio veliku borbu sa Portom za sami vrh ljestvice

Šampion je pokazao klasu kada je bilo najpotrebnije. Lavovi su potpuno ‘raščerupali‘ Orlove i opalili im šamar od kojeg će ih dugo boljeti obrazi. Da ne govorimo da Benfica sada zaostaje četiri boda za najvećim rivalima.

Sporting je poveo već u osmoj minuti golom Sarabije. Moglo je biti 2:0 do poluvremena, ali gol Paulinha u prvom minutu nadoknade poništen je zbog zaleđa nakon pregleda VAR-a.

Ipak, Lavovi stižu do drugog gola i to je ponovo strijelac Paulinho. Ali ovog puta je gol iz 62. minute priznat. Samo šest minuta kasnije Matheus, ispostavlja se, riješava pitanje pobjednika. Do kraja Benfica je postigla gol preko Nunesa u 81. minuti, ali je također poslije konzultacija VAR-a poništen zbog zaleđa. Ipak, zabili su počasni pogodak u smiraj utakmice, u šestoj minutu nadoknade. Pizzi je bio strijelac.

U drugom meču dana Porto je kao gost slavio 3:0. Zmajevi su savladali Portimonense.

Porto i Sporting dijele prvo mjesto na tablici sa po 35 bodova, imaju četiri više od Benfice. Portimonense je šesti sa 20.