Čudo u Erevanu za povijesnu pobjedu Gibraltara

Nogomet ostalo 13. lis 201819:39 > 20:07
Getty images/ Gonzalo Arroyo Moreno

Nogometna reprezentacija Gibraltara ostvarila je prvu pobjedu u službenim utakmicama u svojoj povijesti protiv Armenije u Erevanu. Jedini pogodak u pobjedi 1:0 postigao je Chipolina iz jedanaesterca.

Gibraltar je u UEFA-u primljen 2013. godine, tri godine kasnije je učlanjen i u FIFA-u, a u 22 službena susreta do sada nije ostvario nijednu pobjedu.

Povijest Gibraltara  ispisao je Josef Chipolina, koji je u Erevanu mrežu domaćina zatresao nakon jedanaesterca 50. minuti.

Do kraja utakmice briljirao je golman Gibraltara Kyle Goodwin, koji je odlično branio, te je Armenija nakon čak 34 udaraca prema vratima Gibraltara ipak upisala poraz.

U Grupi 4 Lige D vodi Makedonija sa šest bodova, dok po tri imaju Lihtenštajn, Armenija i Gibraltar.

Gruzija je u Grupi 1 Lige D savladala na svom terenu Andoru sa 3:0, uz golove Valerija  Kazaišvilija u 33. i 84. minuti, i Kankave u 90+5. minuti, pa je sa devet bodova uvjerljivo prva.

Latvija i Kazahstan su podijelili bodove (1:1) u Rigi u drugom susretu u Grupi 1 Lige D.

Iza Gruzije na tablici sve tri reprezentacije imaju po dva boda.