Livaja s dva gola odveo AEK u finale kupa

Nogomet ostalo 25. lip 202011:52 > 11:54
Sergei FadeichevTASS via Getty Image

Hrvatski nogometaš Marko Livaja bio je junak 'ludog' uzvratnog dvoboja polufinala grčkog Kupa između AEK-a i Arisa, postigavši dva gola za atenski sastav koji se nakon velike drame petu godinu uzastopce plasirao u finale ovog natjecanja.

AEK je u prvom susretu slavio sa 2-1 i u Solun je doputovao s pogotkom prednosti. Aris je nadoknadio zaostatak u 57. minuti golom Argentinca Daniela Mancinia, a kada je Francuz Nicolas Diguiny u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio za 2-0 činilo se kako će solunski sastav u finale.

Međutim, Livaja je u šestoj minuti nadoknade spasio goste smanjivši na 2-1 nakon čega je susret ušao u produžetke. Livaja je prvo pucao glavom, a nakon što je Julian obranio, hrvatski napadač je pospremio odbijanac. U 102. minuti produžetka Livaja je lijepim prizemnim udarcem zabio i drugi pogodak za konačnih 2-2 i prolaz atenskog sastava u finale.

Povremeni hrvatski reprezentativac je ove sezone zabio 14 golova, pri čemu četiri u posljednje četiri utakmice.

U posljednjim trenucima susreta gostima su isključena čak tri igrača. U prvoj minuti nadoknade ‘pocrvenio’ je Mantalos, minutu kasnije Simoes, a u 120+4 i Oliveira.

Momčad Massima Carrere u finalu će igrati protiv Olympiakosa koji je pobijedio PAOK sa 2-0, nakon što je u prvom susretu izgubio 2-3.

Golove za pirejski sastav zabili su Masouras (65) i Camara (85). I u ovoj utakmici je bilo crvenih kartona. U 87. minuti je isključen gostujući rezervni igrač Ferreira, a tri minute kasnije i njegov suigrač El Kaddouri.

Za AEK će to biti peto uzastopno finale Kupa, te ukupno 26., a posljednji put atenski klub je osvojio Kup 2016. Olympiacos je rekorder sa 39 finala i ukupno 27 trofeja, a posljednji put u Kupu je pobijedio prije pet godina.