Flašama na Payeta: Navijači Nice prekinuli utakmicu

Francuska 22. kol 202122:52 > 22:59 0 komentara
Guliver

Utakmica 3. kola francuskog nogometnog prvenstva između Nice i Marseilla prekinuta je u 74. minuti zbog upada domaćih navijača na teren.

Skupina navijača s južne tribine stadioba Allianz Riviera, na kojoj su smješteni najfanatičniji pripadnici navijačke skupine Nice, u 74. minuti je preskočila ogradu i željela se sukobiti s gostujućim nogometašima, nakon što je Dimitri Payet odgovorio na provokacije koje su trajale čitavu utakmicu.

Naime, navijači Nice su tijekom cijele utakmice ubacivali razne predmete i gađali nogometaše Marseilla, u prvom poluvremenu vratara Mandandu, a u drugom svakog igrača koji bi dolazio na izvođenje udaraca iz kuta. Sve je eskaliralo kad je par boca poletjelo prema Dimitriju Payetu nakon njegove reakcije.

Nakon višeminutnog naguravanja zaštitara, navijača Nice, nogometaša i osoblja obje momčadi, sudac Bastien je obje momčadi poslao u svlačionice i prekinuo dvoboj.

Još nije poznato hoće li biti nastavka utakmice.

U trenutku prekida domaća momčad je vodila 1-0, a pogodak je postigao Danac Kasper Dolberg u 49. minuti.