Dva prekida u Beogradu: Partizan opet srušio Köln

Europa 13. lis 202220:48 0 komentara
Marko Metlas/ MN Press

Partizan je i drugi put u sedam dana srušio njemačkog prvoligaša Köln u Konferencijskoj ligi. Nakon slavlja u Njemačkoj 1:0, beogradska momčad je večeras na svom terenu slavila 2:0.

Partizan je prvi put poveo u 15. kada je zabio Diabate. Uslijedila je bakljada Grobara zbog čega je utakmica prekinuta. Novi prekid zbog bakljade dogodio se u 32. minuti kada je sudac povukao igrače s terena, da bi nakon nekoliko minuta utakmica ipak bila nastavljena.

Konačnih 2:0 postavio je Gomes u 52. minuti.

Za Köln je 90 minuta odradio hrvatski branič Nikola Soldo.

Partizan je prvi u skupini s osam bodova, Nice uz utakmicu manje ima pet, Köln je na četiri, a Slovačko, uz utakmicu manje, na jednom osvojenom bodu.

Nogometaši Fiorentine drugi put su unutar sedam pobijedili škotski Hearts, ovaj put s 5:1 na domaćem terenu te su ostali u borbi za prvo mjesto skupine A Konferencijske lige. Bilo kakve dvojbe u ovom su susretu nestale nakon prvog poluvremena, jer je talijanska momčad već nakon 45 minuta imala vodstvo od 4:0. Strijelci su bili Jović, Biraghi, Gonzalez i Barak.

Fiorentina je ostala druga te i dalje ima tri boda manje od vodećeg Istanbul Basaksehira koji je u 4. kolu, također kao domaćin, bio bolji od latvijskog Rigasa s 3-0. Dva pogotka je postigao Okada, a jedan Turuc. Za goste je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Tomislav Šarić.

Maksimalan učinak i dalje ima Villarreal, jedan od glavnih favorita kompletne Konferencijske lige. Ovog četvrtka Villarreal je teško, ali ipak pobijedio Austriju u Beču golom Nicolas Jacksona u 87. minuti. Još uvijek Villarreal nije matematički osigurao prvo mjesto, ali to se može dogoditi kada završi drugi ogled ove skupine između Hapoel Beer Sheve i Lecha iz Poznana.

Veliki korak prema prvom mjestu u skupini F i plasmanu u drugi krug napravio je švedski Djurgarden, koji je tijekom ljeta iz Europe izbacio Rijeku. U ovom kolu Djurgarden je svladao Gent na domaćem terenu 4:2 te je tom suparniku pobjegao na šest bodova plusa. Belgijanci više ne mogu dostići Djurgarden, kojem je kao jedina prijetnja ostao susjed iz Norveške – Molde. Na poluvremenu je Djurgarden imao 3:0, a dva puta je suparničku mrežu pogađao Wikheim.

U skupini G na prvo mjesto je izbio rumunjski Cluj koji je u dva tjedna dva puta pobijedio prašku Slaviju. Ovaj put je bio bolji od Čeha na domaćem terenu s 2:0. Strijelci su bili Daec u 11. minuti iz jedanaesterca te Brazilac Yuri Matias pet minuta prije kraja. Za Cluj su cijelu utakmicu odigrali hrvatski nogometaši Denis Kolinger i Karlo Muhar, dok je na početku drugog dijela u igru ušao Lovro Cvek.

Skupina A:
Fiorentina – Hearts 5:1 (Jović 5, Biraghi 22, Gonzalez 31, 79-11m, Barak 38 / Humphrys 47)

Istanbul Basaksehir – Rigas 3:0 (Turuc 11, Okaka 45, 72)

Ljestvica:
1.Ist. Basaksehir 4 3 1 0 10-0 10
2.Fiorentina 4 2 1 1 9-5 7

3.Hearts 4 1 0 3 3-12 3
4.Rigas 4 0 2 2 1-6 2

Skupina C:
Austria Beč – Villarreal 0:1 (Jackson 87)

Hapoel Beer Sheva – Lech Poznan (21 sat)

Ljestvica:
1.Villarreal 4 4 0 0 12-4 12
2.Lech P. 3 1 1 1 7-5 4

3.Hapoel Beer Sheva 3 0 2 1 1-2 2
4.Austria Beč 4 0 1 3 1-10 1

Skupina D:
Partizan – Köln 2:0 (Diabate 15, Ricardo Gomes 52)

Skupina F:
Djurgarden – Gent 4:2 (Holmberg 21, Wikheim 42, 46, Banda 45+4 / Depoitre 61, Cuypers 73)

Skupina G:
Cluj – Slavia Prag 2:0 (Deac 11-11m, Yuri Matias 85)

Skupina H:
Slovan Bratislava – Basel 3:3 (Weiss 45+2-11m, Kucka 49, Čavrić 53 / Males 29-11m, Diouf 65, Zeqiri 72)