Kopić otkrio najveći problem protiv Istre

Hrvatska 6. velj 202219:53 > 19:54 0 komentara
AP Photo/Ian Walton

Dinamo je u gostima dobio Istru 2:1 u utakmici 22. kola HNL-a. Utakmicu su komentirali treneri obje momčadi.

“Očekivano zahtjevna utakmica, otežan nam je bio posao s lošim terenom, koji je otežavao igru. Stvorili smo ozbiljan broj prilika, malo smo iskompromitirali prvo poluvrijeme tom greškom iz koje smo primili gol. Zadovoljan sam pristupom, energijom, zasluženo smo došli do dva gola. Izgubili smo balans na kraju prvog dijela. Dosad rješavali utakmice u prvom poluvremenu, nedostajao nam je taj drugi gol da je i tad prelomimo. Srljali smo malo po taj drugi gol, a onda primili pogodak.

Ali, uspjeli smo iskontrolirati utakmicu i zadovoljan sam kako je završilo. U ovakvim utakmicama kad imaš otegotne okolnosti za igru prema naprijed, kao što je teren, onda se moraš čvrsto postaviti u sredini, mi smo tako i napravili. Pohvalio bih trojicu igrača u zadnjoj liniji, dobili su duele u zraku i na zemlji, dobro se postavljali i donijeli nam sigurnost”, rekao je trener Dinama Željko Kopić.

Utakmicu je komentirao i trener Istre, Gonzalo Garcia.

“Pružili smo dobru partiju u prvom dijelu. Uspjeli smo izjednačiti, onda je prvo došla ozljeda, onda kazneni udarac pa crveni karton i to je usmjerilo utakmicu. Teško je igrati protiv Dinama, kad igra kao u prvom poluvremenu. Ali, držali smo se dobro do crvenog kartona, to me veseli, što Dinamo nije imao laganu večer, to mi daje optimizam za nastavak sezone.”