Hajduk i Istra izjednačeni u susretu s dva crvena kartona

Hrvatska 7. tra 202320:21 0 komentara
HNK Hajduk Split

Nogometaši Hajduka i Istre 1961 u susretu su 28. kola HNL-a na Poljudu igrali 2-2.

Sva četiri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, Hajduk je poveo golom Jana Mlakara, Istra 1961 je preokrenula preko Luke Hujbera i Munsefa Bakrara, da bi Mlakar svojim drugim golom na utakmici postavio konačni rezultat.

U drugome dijelu nije bilo pogodaka, ali su zato obje momčadi utakmicu zaključile s igračem manje.

Lukas Grgić je u 37. minuti napravio prekršaj. Glavni sudac Ante Čulina dao mu je žuti karton, zbog čega su Livaja i Ferro protestirali, pa su i oni dobili kartone. Kapetan Hajduka pritom se unio u lice Čuline. Dio poljudske publike u tom je trenutku počeo skandirati “cigane, cigane”. Toni Borevković dobio je izravni crveni karton zbog prekršaja u 46. minuti, dok je Dario Marešić u 79. dobio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Markom Livajom.

Hajduk nakon ove utakmice ima 54 boda, šest manje od vodećeg Dinama. Istra 1961 je šesta sa 36 bodova, jednim više od sedme Rijeke koja će u subotu ugostiti Šibenik.